mgr Aleksander Kądziela

Mistrz tapicerstwa, psycholog biznesu, biegły sądowy, rzeczoznawca meblowy, szkoleniowiec, wykładowca, właściciel pracowni i akademii: AKdesign.

Pierwsze kroki w rzemiośle stawiałem w wieku 8 lat. W roku 1982 jako mały chłopiec zacząłem obserwować ojca.

Mój ojciec, Mistrz tapicerstwa Kazimierz Kądziela od 1973 roku prowadził dobrze prosperujący zakład stolarsko-tapicerski. To właśnie u niego stawiałem pierwsze kroki, wykonywałem guziki tapicerskie na starej guzikarce, za które dostawałem pierwsze pieniądze.

Z każdym rokiem zainteresowanie renowacją mebli narastało, dlatego też w wieku 16 lat postanowiłem pobierać nauki pod jego okiem. Po trzech latach nauki zdałem egzamin czeladniczy, 5 lat później otrzymałem tytułu Mistrza tapicerstwa. Studiowałem i pracowałem jednocześnie.

Od roku 2000 prowadzę autorską pracownię mebli AKdesign oraz Akademię Rzemiosła, w której jestem szkoleniowcem. Nauczyłem wielu ludzi zawodu. Wspieram nowo powstające meblarnie, pracownie tapicerstwa i renowacji w Polsce.

Parę lat temu postanowiłem stworzyć autorski program warsztatów i kursów tapicerstwa artystycznego i renowacji. Są to warsztaty weekendowe, w których każdy z uczestników przynosi ze sobą mały, stary mebel, a wychodzi z odrestaurowanym, niepowtarzalnym egzemplarzem.

Warsztaty, które odbywają się zazwyczaj w weekend i trwają dwa dni przeznaczone są dla wszystkich. Dla pasjonatów prac manualnych, fanów DIY, niekoniecznie dla osób, które dalej kontynuują przygodę z renowacją. Różnorodność osobowości, które uczestniczą w naszych warsztatach jest zaskakująca.

W Akademii Rzemiosła na Śląsku przeprowadzamy indywidualne szkolenia profesjonalne z następującej tematyki:

  • tapicerstwo artystyczne,
  • renowacja mebli antycznych,
  • tapicerstwo i renowacja mebli drewnianych,
  • wąską tematyką objęte jest tapicerstwo samochodowe oraz meble medyczne,
  • organizujemy też prelekcje i wykłady z dziedziny renowacji mebli.

Pod moim bacznym okiem uczę tapicerstwa tradycyjnego oraz renowacji.

Z racji, iż jesteśmy instytucją szkoleniową współpracujemy z Urzędami Pracy z całej Polski. Są to szkolenia przygotowane dla osób bezrobotnych, które mają zamiar otwarcia swojej działalności. Również fundacje, instytucje czy firmy już działające na rynku bardzo chętnie korzystają z szerokiego zakresu naszych usług, wysyłając pracowników na kursy w celu podniesienia ich kwalifikacji.

Meble to moja pasja, dlatego założyłem profesjonalną instytucję szkoleniową aby dzielić się wiedzą podczas szkoleń indywidualnych, warsztatów grupowych, prelekcji czy wykładów, na które serdecznie zapraszam.

AK Design

Meble to nasza pasja, dlatego dzielimy się wiedzą, podczas szkoleń indywidualnych, warsztatów grupowych, prelekcji i wykładów.

U nas zdobędziesz umiejętności z zakresu tapicerstwa i renowacji mebli.

Nowości z Blog'a

2018 © AK Design - wszelkie prawa zastrzeżone.
Strony internetowe MBurszNet