fbpx

mgr Aleksander Kądziela

Pierwsze kroki w rzemiośle stawiałem w wieku 8 lat. W roku 1982 jako mały chłopiec zacząłem obserwować ojca przy pracy.

Mój ojciec, Mistrz tapicerstwa Kazimierz Kądziela od 1973 roku prowadził dobrze prosperujący zakład stolarsko-tapicerski. To właśnie u niego stawiałem pierwsze kroki, wykonywałem guziki tapicerskie na starej guzikarce, za które dostawałem pierwsze pieniądze. Pracuję na niej do dziś.

Z każdym rokiem zainteresowanie renowacją mebli narastało, dlatego też w wieku 15 lat postanowiłem pobierać nauki zawodu pod jego okiem. Po trzech latach nauki zdałem egzamin czeladniczy, 5 lat później otrzymałem tytułu Mistrza tapicerstwa. Studiowałem i pracowałem jednocześnie.

Od roku 2000 prowadzę pracownię mebli oraz Akademię Rzemiosła AKdesign, w której jestem szkoleniowcem.

Parę lat temu postanowiłem stworzyć autorski program warsztatów i kursów tapicerstwa artystycznego i renowacji. Tapicer w Akcji czy Akcja Renowacja, to moje flagowe warsztaty, które stały się już "inspiracją" dla innych firm szkoleniowych. Weekendowe warsztaty dla hobbystów, pasjonatów prac manualnych, fanów DIY - niekoniecznie dla osób, które dalej kontynuują przygodę z renowacją. Każdy z uczestników przynosi ze sobą mały, stary mebel, a wychodzi z odrestaurowanym, niepowtarzalnym egzemplarzem.

Warsztaty te do dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Różnorodność osobowości, które uczestniczą w naszych warsztatach, jest zaskakująca. Mam wielu byłych kursantów, którzy przyszli pierwszy raz na szkolenie dla początkujących, następnie kontynuwali praktyki, np. na kursie indywidulnym, dziś mają swoje pracownie. Obserwuję ich rowój, samozaparcie i cieszę się, że mogłem być częścią ich zawdowych wyborów.

W Akademii Rzemiosła na Śląsku przeprowadzamy indywidualne szkolenia profesjonalne masterclass.

Akdesign jest instytucją szkoleniową, współpracujemy z Urzędami Pracy z całej Polski. Więcej informacji w zakładce Akademia.

Obszar moich specjalizacji:

  • Mistrz Tapicerstwa
  • Psycholog biznesu
  • Biegły Rzeczoznawca mebli tapicerowanych i drewnianych, antyków
  • Audytor linii i procesów technologicznych w dużych firmach z branży meblarskiej
  • Analityk i doradca procesów technologicznych oraz procesów wdrażania prototypów do produkcji

Jestem MENTOREM w AIK - Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości.

Jestem założycielem największej na FB grupy tapicerskiej - Grupa Akdesign.

Doświadczenie zawodowe

  • Ekspert w dziedzinie Meble Tapicerowane, od 1989 roku pracuję w zawodzie
  • Członek Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów, do którego należą tylko wybitne osobowości rzemieślników, najlepsi fachowcy w swojej dziedzinie
  • Członek Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych
  • Członek Rady Naukowej czasopisma naukowo-technicznego "Biegły Sądowy"

Meble to moja pasja, dlatego założyłem profesjonalną instytucję szkoleniową aby dzielić się wiedzą podczas szkoleń indywidualnych, warsztatów grupowych, prelekcji czy wykładów, na które serdecznie zapraszam.

AK Design

Meble to nasza pasja, dlatego dzielimy się wiedzą, podczas szkoleń indywidualnych, warsztatów grupowych, prelekcji i wykładów.

U nas zdobędziesz umiejętności z zakresu tapicerstwa i renowacji mebli.